O projektu

Za projektem E-spot stojí dva dlouholetí kamarádi Tomáš Čenec a Dan Fencl. Sportovci a pařmeni, které mimo jiné spojuje vášeň pro esportu.

Chceme v Českých Budějovicích vytvořit místo, kde se bude moci hráčská komunita sejít a společně sledovat zápasy. Místo, kde si lidé budou moci dát dobré jídlo, skvělou kávu nebo pití a užít si atmosféru zápasů se vším všudy. Prvotní myšlenka na rozjetí vlastního klubu vznikla již před několika lety. Chtěli jsme se společně kouknout na finále Worlds, ale mimo koukání na televizi u někoho doma, jsme neměli místo, kde bychom mohli zápasy sledovat. Po Budějovicích funguje spousta sportbarů, ale nikde by nám zápas esportu nepustili. Před pár měsíci jsme se po delší době opět sešli, jelikož jsme byli oba pracovně i soukromě vytížení a nebylo tolik příležitostí na společné aktivity. Debata nás zavedla zpět k naší myšlence založení hospody nebo baru pro fanoušky esportu. Druhý den se vše dalo do pohybu a začali jsme dělat na tom, aby se naše vize stala skutečností. Projekt startuje 6. 11. 2021 promítáním Worlds 2021 v Žížkárně, kde máme propůjčené prostory pro jednorázovou akci.

Nyní se shání prostory, kde by klub mohl fungovat pravidelně. Chceme vytvořit místo s jedinečnou atmosférou, kde se budou cítit lidi dobře a najdou tu vše, co budou potřebovat. Už teď máme vizi, jak by takovéto místo mělo vypadat. Chceme, aby místo vypadalo vizuálně dobře v duchu hráčského světa. Projekt je zaměřen především na hru League of Legend, ale v budoucnu by se zde mohli vysílat živé přenosy z jiných her, jako je Counter Strike, DOTA 2 nebo FIFA.